KONST / Litografier / Färglitografi 10548202
*
nr 1054 8202
Lars Jonsson
(f. 1952), Sverige
Färglitografi, Lars Jonsson, 126/366, Skata i vinterlandskap, bladets mått: 27x36
Lars Jonsson, svensk bildkonstnär född 1952, .
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2016
kl 19:07:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 17:54:22
1
1.000 kr
31/8 18:29:55
2
1.100 kr
5/9 18:57:04
3
2.200 kr
5/9 19:00:49
4
1.600 kr
5/9 19:00:49
3
1.700 kr (Budbetjänt)
5/9 19:01:14
4
1.900 kr
5/9 19:01:14
3
2.000 kr (Budbetjänt)
5/9 19:02:16
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars jonsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Lars Jonsson
Lars Jonsson, svensk bildkonstnär född 1952, .
Läs om budbetjänten
nr 1054 8202
Lars Jonsson
(f. 1952), Sverige
Färglitografi, Lars Jonsson, 126/366, Skata i vinterlandskap, bladets mått: 27x36
Lars Jonsson, svensk bildkonstnär född 1952, .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 17:54:22 | 1 | 1.000 kr |
31/8 18:29:55 | 2 | 1.100 kr |
5/9 18:57:04 | 3 | 2.200 kr |
5/9 19:00:49 | 4 | 1.600 kr |
5/9 19:00:49 | 3 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
5/9 19:01:14 | 4 | 1.900 kr |
5/9 19:01:14 | 3 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
5/9 19:02:16 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars jonsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16